Obserwuj: Eutelsat Polska

Aplikacja Sat.tv dostępna na odbiornikach smart TV

Komunikat prasowy   •   Wrz 15, 2017 11:55 CEST

Amsterdam, Paryż, 15 września 2017 - Przy okazji odbywających się w Amsterdamie targów IBC, Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż Sat.tv, mobilny przewodnik programowy, dostępny dotychczas dla użytkowników tabletów i smartfonów, poszerza grono odbiorców o użytkowników smart TV, wykorzystując standard HbbTV. Dostępna dla kanałów FTA z pozycji HOTBIRD i 7/8° West, aplikacja Sat.tv ułatwia widzom proces wyszukiwania ulubionych spośród setek darmowych programów. Rozszerzenie aplikacji o usługi smart TV zaczyna się od oferty pozycji satelitarnej HOTBIRD, a w kolejnych miesiącach obejmie pozycję 7/8° West.

Ponad 1,2 mln pobrań

Obecna na rynku od kwietnia 2016, aplikacja Sat.tv dostępna jest zupełnie za darmo w App Store lub Google Play Store. Skierowana jest ona do milionów odbiorców w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, którzy odbierają ponad 400 kanałów FTA nadawanych z dwóch wiodących pozycji Eutelsat: 13° East (HOTBIRD) i 7/8° West. W tym miesiącu aplikacja osiągnęła rekordową, sięgającą 1,2 mln liczbę pobrań.

Lepsza widoczność oferty FTA

Sat.tv, nowej generacji inteligentny przewodnik programowy, stworzony by wzbogacać wrażenia odbiorcy, reprezentuje również nowy sposób w jaki kanały FTA przyciągają swoich odbiorców. Analiza planów programowych odbywa się w czasie rzeczywistym. Zaletą jest również przyjazny interfejs użytkownika, dostępny w pięciu językach (angielskim, francuskim, rosyjskim, włoskim i arabskim), który udostępnia szczegółowe informacje o programach w niemal 40 wersjach językowych.

Spersonalizowane rekomendacje bezpośrednio na odbiornikach smart TV

Jedną z najważniejszych funkcji aplikacji jest dostęp do wszystkich programów poprzez kanały w niej zawarte, z możliwością wyszukiwania po czasie emisji, czy typie kanału bądź programu. Widzowie mogą łatwo zapisać swoje preferencje, dzięki czemu wyszukiwarka w pierwszej kolejności wyświetla programy dopasowane do indywidualnych zainteresowań.

Dzięki standardowi HbbTV, widzowie korzystający z oferty programowej HOTBIRD mają teraz bezpośredni dostęp, zarówno do programów wybranych osobiście, jak i do spersonalizowanych rekomendacji na własnych odbiornikach smart TV.

Aplikacja Sat.tv i dotyczące jej nowości zostaną zaprezentowane w Amsterdamie podczas targów IBC, w dniach 15 - 19 września, na stoisku Eutelsat - hala 1, D59.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.