Obserwuj: Eutelsat Polska

Antoine Mingalon nowym dyrektorem HR

Komunikat prasowy   •   Gru 15, 2016 19:45 CET

Paryż, 15 grudnia 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż Antoine Mingalon został mianowany dyrektorem działu HR Grupy Eutelsat, oraz jednym z członków jej Komitetu Wykonawczego. Dołączy on do Eutelsat 2 stycznia 2017.

Antoine Mingalon to profesjonalista w zakresie dowodzenia zasobami ludzkimi, z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami wielofunkcyjnymi, artykułowaniu potrzeb działów HR, rozwijaniu talentów, a także zwiększaniu wydajności biznesowej poprzez cyfryzację.

Jego poprzednie stanowisko to dyrektor HR (funkcja technologiczna) grupy Vimpelcom, międzynarodowej grupy świadczącej usługi telekomunikacyjne z siedzibą w Amsterdamie. W latach 2012-2014 Antoine rozwijał i wprowadzał swoje strategie jako dyrektor HR w Critero, spółce technologicznej, zaangażowanej w cyfrowy i spersonalizowany marketing efektywnościowy, zarówno na terenie Francji, jak i o zasięgu międzynarodowym. W latach 2008-2012 piastował on stanowiska wykonawcze działu HR w Arewa, gdzie przeszedł z Bristol-Myers Squibb, z siedzibami w Abu Dhabi i Kairze. Swoją karierę Antoine Mingalon zapoczątkował w Schlumberger Ltd jako dyrektor HR na rynki Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej, kolejne 4 lata spędził w Autodesk Inc jako dyrektor HR na Europę Południową, po czym dołączył do paryskiego oddziału PwC Transaction Services Group jako szef działu HR ds. Due Diligence i PMI (integracji po połączeniu podmiotów).

Rodolphe Belmer, dyrektor wykonawczy Eutelsat, powiedział: „Dzięki doświadczeniu na wszystkich płaszczyznach pracy w dziale HR, Antoine wnosi do Eutelsat rzeczywiste, globalne i komercyjne spojrzenie na kwestię zarządzania zasobami ludzkimi, stając się zarazem integralną częścią naszego zespołu wykonawczego. Jego doświadczenie w zakresie rozwoju organizacyjnego, zarządzania talentami i planowania zatrudnienia umożliwi nam tworzenie silnych i zmotywowanych zespołów, których praca zwiększy naszą wydajność biznesową.”

Antoine Mingalon jest następcą Jean-Louisa Robina, który w najbliższych miesiącach będzie doradcą dyrektora wykonawczego.

Antoine jest dyplomowanym absolwentem paryskiego Institut de Gestion Sociale na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.