Obserwuj: Eutelsat Polska

Al Jazeera Balkans dołącza do platformy TEAM:SAT TV na satelicie EUTELSAT 16A, planując start nadawania w jakości HD na 1 lipca br

Komunikat prasowy   •   Cze 14, 2016 10:45 CEST

Dubrownik, Paryż, 14 czerwca 2016 - Al Jazeera Balkans i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), przy okazji targów NEM w Dubrowniku, ogłaszają, iż Al Jazeera Balkans dołącza do platformy TEAM:SAT TV, obsługiwanej przez TEAM:MEDIA. Al Jazeera rozpocznie nadawanie 1 lipca w systemie FTA z satelity EUTELSAT 16A, wyłącznie w jakości HD.

Dzięki przyłączeniu do popularnej platformy, skupiającej ponad 20 kanałów TV, Al Jazeera Balkans zwiększy swój zasięg na Bałkanach, oferując odbiorcom korzyści płynące z jakości HD. Uruchomiony w 2010 roku w supernowoczesnych studiach w Sarajewie, Al Jazeera Balkans transmituje programy informacyjne w językach: bośniackim, chorwackim i serbskim.

TEAM:MEDIA nadaje kanały regionalne i międzynarodowe, wykorzystując dwa transpondery satelity EUTELSAT 16A. Obejmuje on swym zasięgiem ponad 12 mln odbiorców DTH, a także odbiorców sieci kablowych i IP, co czyni go kluczowym satelitą dla usług satelitarnych na Bałkanach.

Więcej informacji o Al Jazeera Balkans na: http://balkans.aljazeera.net

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.