Obserwuj: Eutelsat Polska

Airbus Defence and Space i Orbital ATK zbudują dla Eutelsat zastępczego satelitę wideo na pozycję 5° West

Komunikat prasowy   •   Paź 11, 2016 08:42 CEST

Nowa infrastruktura cyfrowa dla Francji, Włoch i Algierii

Satelita EUTELSAT 5 West B, którego wyniesienie planowane jest na rok 2018, zastąpi satelitę EUTELSAT 5 West A, kluczową jednostkę w infrastrukturze cyfrowej, skierowaną głównie na francuskie, włoskie i algierskie rynki nadawcze. Satelita EUTELSAT 5 West B zapewni ciągłość usług, a zarazem ich lepszą jakość dzięki ładunkowi 35 transponderów 36MHz w paśmie Ku, skierowanemu na trzy wymienione obszary. Wyposażone w funkcję przełączania, transpondery te pozwolą na zwiększenie komercyjnej elastyczności.

Znaczne oszczędności w nakładach inwestycyjnych

Satelita EUTELSAT 5 West B to pierwszy satelita, który zostanie wdrożony w ramach przyjętej w czerwcu 2016, strategii zakładającej redukcję nakładów inwestycyjnych, przyjmującej zasadę kontrolowania kosztów już od poziomu projektu. Dzięki lepszemu dopasowaniu pokrycia satelity z konkretnymi wymaganiami odbiorcy na pozycji 5° West, wymogi w zakresie mocy i hardware wygenerują oszczędności, przy czym wydajność zostanie utrzymana na najwyższym poziomie.

Dzięki redukcji rozmiaru satelity, rakieta ILS Proton wyniesie go wspólnie z pierwszym pojazdem kosmicznym MEV (Mission Extension Vehicle) od Orbital, co znacznie zmniejszy koszty wyniesienia, włącznie z kosztami ubezpieczenia.

W rezultacie, koszt zamiany satelity EUTELSAT 5 West A, w odniesieniu do teoretycznych kosztów wyniesienia, zostanie znacząco obniżony, bez kompromisów w zakresie jakości usług świadczonych odbiorcom.

Misja satelity EUTELSAT 5 West A w paśmie C, służąca głównie transmisji danych dla odbiorców Afryki Subsaharyjskiej, nie będzie kontynuowana. Ciągłość usług w paśmie C zapewnią inne zasoby Eutelsat, dzięki czemu stopień wykorzystania pojemności floty zostanie zoptymalizowany.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.