Obserwuj: Eutelsat Polska

AfricaXP wybiera Eutelsat dla satelitarnych usług DTH w Afryce Subsaharyjsiej

Komunikat prasowy   •   Lut 13, 2020 12:19 CET

Paryż, 13 lutego 2020 - dystrybutor treści i sieci kanałów TV, AfricaXP, zawarł z Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) wieloletni kontrakt, obejmujący pojemność w pasmie Ku na dwóch satelitach Eutelsat, zlokalizowanych na pozycjach 16° East i 7° East.

Dzięki niniejszej pojemności, AfricaXP zwiększy zasięg swej ogólnodostępnej platformy TV DTH, Premium.Free. Dostępna obecnie w Afryce Zachodniej, platforma wykorzysta bezprecedensowe pokrycie pozycji Eutelsat 7° East, by wprowadzić na rynek dostosowaną do indywidualnych potrzeb regionu, ofertę 23 kanałów w Afryce Wschodniej i Południowej, już w połowie lutego. Ponadto, AfricaXP uruchomi inauguracyjny pakiet 10 kanałów francuskojęzycznych z pozycji Eutelsat 16° East, wykorzystując jej silne pokrycie dla francuskojęzycznych krajów Afryki.

Craig Kelly, dyrektor wykonawczy AfricaXP, powiedział: „Premium.Free zapewnia rozrywkę dla widzów anglojęzycznej Afryki Zachodniej już od kilku lat, dostarczając darmowe, publiczne treści w jakości pay-TV, jako nieszyfrowane usługi satelitarne. Pozycje Eutelsat 16° East i 7° East oferują konkurencyjny geograficznie zasięg na kluczowych dla Afryki rynkach zachodnich, wschodnich i południowych, służąc szerokiej rzeszy odbiorców. Wzbudza to silne zainteresowanie naszych reklamodawców.”

Nicolas Barvalle, dyrektor regionalny Eutelsat dla Afryki Subsaharyjskiej, dodał: „Eutelsat jest zaszczycony możliwością wsparcia AfricaXP w wypuszczeniu na rynek wielokanałowego rozwiązania FTA dla Afryki Subsaharyjskiej. Ponadto, niniejsza współpraca wzmacnia siłę i atrakcyjność tych dwóch hotspotów orbitalnych dla regionu subsaharyjskiego, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród nadawców.”

O AfricaXP

AfricaXP to wiodący dystrybutor treści, a zarazem właściciel i operator sieci kanałów; twórca wiodących, afrykańskich i globalnych cyfrowych platform nadawczych, takich, jak Premium.Free, jego licencjonowana, afrykańska, satelitarna platforma FTA i OTT.

Kontakt

AfricaXP, IV piętro, Ebene Esplanade, 24 Bank St, Ebene, Mauritius

  Sue Maude Tel.: + 27 84 798 8618 sue@africaxp.com


O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Marie-Sophie Ecuer Tel.: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
  Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
     

Inwestorzy i analitycy
  Joanna Darlington Tel.: +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
  Cédric Pugni Tel.: +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com
  Alexandre Enjalbert Tel.: +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.