Obserwuj: Eutelsat Polska

200 MHz - propozycja CBA dla FCC, mająca na celu zmianę przeznaczenia pasma w Stanach Zjednoczonych i wdrożenie usług 5G

Komunikat prasowy   •   Paź 22, 2018 23:49 CEST

Zakładając pełną akceptację propozycji CBA, oczyszczanie pasma zajmie od 18 do 36 miesięcy od momentu wydania finalnej regulacji FCC

Członkowie konsorcjum CBA: Intelsat (NYSE: I), SES (Euronext Paris: SESG), Eutelsat (Euronext Paris: ETL) i Telesat zapewniają dotychczasowych klientów o całkowitej ochronie obecnych usług nadawczych.

Waszyngton, 22 października 2018 - Konsorcjum C-Band Alliance (CBA) ogłasza, iż nawet do 200 MHz pasma środkowego (downlink pasma C) może zostać oczyszczone, w zależności od zapotrzebowania, według zaktualizowanej propozycji dla FCC, mającej otworzyć nowe pasmo dla wdrożenia bezprzewodowych usług 5G, chroniąc zarazem jego dotychczasowych użytkowników.

Nowa propozycja zostanie skomentowana w planowanym przez FCC na 29 października zawiadomieniu o proponowanej regulacji (NPRM). W porównaniu do początkowej propozycji złożonej przez Intelsat i SES, nowa zwiększa objętość pasma, które może być dostępne dla naziemnych usług 5G aż o 80%.

Jako jednostka umożliwiająca bezpieczny i wydajny proces oczyszczania pasma C, a zarazem zmianę jego przeznaczenia, konsorcjum CBA to wiodący operatorzy usług satelitarnych na rynku amerykańskim - Intelsat, SES, Eutelsat i Telesat. Ich propozycja jest jedyną na rynku, która balansuje potrzeby związane z ochroną obecnych użytkowników pasma C, włączając dystrybucję programów do ponad 100 mln amerykańskich odbiorców, z silną potrzebą interesu publicznego, związaną z szybkim wdrożeniem usług 5G w Stanach Zjednoczonych, w zakresie publicznych i prywatnych usług mediowych i transmisji danych.

Niniejsze oświadczenie umożliwia członkom konsorcjum szczegółowe zaplanowanie tego skomplikowanego procesu, na jaki składają się: przeniesienie obecnych klientów na inne częstotliwości, możliwe dzięki nowej pojemności satelitarnej i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, rozlokowanie nowej infrastruktury naziemnej, a także zmodyfikowanie obecnej, w kluczowych lokalizacjach na terenie całego kraju.

Zmiana przeznaczenia nawet 200 MHz pasma C zależna jest od wielu czynników, których pomyślność na tym etapie nie może zostać zagwarantowana. Są to między innymi: ostateczna regulacja FCC, która akceptuje propozycję rynkową CBA; a także zadowalająca sytuacja rynkowa z potencjalnymi użytkownikami naziemnych usług 5G, świadczonych za pomocą ponownie wykorzystanego pasma.

O C-Band Alliance

C-Band Alliance, CBA, to organizacja utworzona przez Intelsat, SES, Eutelsat i Telesat, skoncentrowana na bezpiecznym i wydajnym oczyszczeniu, a następnie ponownym wykorzystaniu pasma C, wspierająca amerykański rynek jako lidera we wprowadzaniu innowacyjnych usług 5G. Wdrażając przełomową propozycję rynkową, mającą na celu oczyszczenie pasma, CBA zajmie się również ochroną jakości i wiarygodności dotychczasowych usług w pasmie C, zapewniając ich odbiorcom pewność i niezakłócone działanie.

Więcej informacji na: www.C-BandAlliance.com

Markus PayerSESKomunikacja & PR

+1 609 987 4002+352 621 186 847 markus.payer@ses.com

Richard WhiteingSESDział inwestycji+352 710 725 261,

+352 691 898 956 richard.whiteing@ses.com

Dianne VanBeberIntelsatWiceprezes ds. inwestycji

+1 703 559 7406+1 703 627 5100 dianne.VanBeber@intelsat.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.