Obserwuj: Eutelsat Polska

15 dni do Expo Milano 2015 – przygotowania Eutelsat do roli oficjalnego sponsora i wyłącznego partnera satelitarnego targów

Komunikat prasowy   •   Kwi 16, 2015 11:14 CEST

Mediolan, Paryż, 16 kwietnia 2015 – ponieważ do otwarcia wystawy światowej Expo Milano 2015 zostało tylko 15 dni, Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) szykuje się na wsparcie technologiczne wydarzenia, jako jego oficjalny i wyłączny partner satelitarny. Spodziewając się wystawców ze 144 krajów oraz 20 milionów odwiedzających targi w Mediolanie między 1 maja, a 31 października, celem Expo Milano 2015 jest postawienie Mediolanu w centrum globalnej konwersacji na temat „Wyżywienie planety. Energia dla życia”.

By wypełnić potrzeby społeczności Expo Milano w zakresie komunikacji, Eutelsat wykorzysta innowacyjne technologie oraz ogólnoświatowy zasięg. Początkiem współpracy będzie globalna transmisja koncertu Andrei Bocellego z placu Piazza Duomo 30 kwietnia, w wieczór przed oficjalnym otwarciem targów. Wykorzystując usługi uplinkowe od Globecast oraz pojemność na ośmiu satelitach, Eutelsat zapewni transmisję na żywo FTA koncertu sfilmowanego w technologii HD przez Rai, włoskiego nadawcę krajowego.

W oparciu o najbardziej zaawansowane technologie wideo, Eutelsat wyprodukował również wyjątkowy materiał w jakości Ultra HD, który będzie dostępny przez jego satelity oraz na Expo Milano 2015. Materiał przedstawia słynne freski Giotta z bazyliki św. Franciszka z Asyżu, włączając sceny pożywienia i natury, które odzwierciedlają główny temat wystawy. Jest to najwyższej jakości zapis wideo geniusza sztuki włoskiej.

Celem dostarczenia kluczowych usług firmom, pawilonom i boksom wystawienniczym, organizacjom oraz nadawcom podczas trwającego 6 miesięcy wydarzenia, zapewniając natychmiastową transmisję najświeższych informacji z targów do odbiorców na całym świecie, Eutelsat będzie współpracował z Globecast, Rai, Rai Way i Telecom Italia.

Michel de Rosen, prezes i dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „To zaszczyt być partnerem Expo Milano, jednego z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych we Włoszech od czasu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, które wspieraliśmy jako sponsor techniczny. Czekamy z niecierpliwością na szansę wykazania się naszymi umiejętnościami oraz przeniesienia tego wydarzenia poza Mediolan, tak, by jego przesłanie dotarło do większej ilości odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej w przypadku wystawy światowej.”

Piero Galli, dyrektor generalny działu sprzedaży i rozrywki spółki Expo 2015, dodał: „Dzięki współpracy Eutelsat i Expo Milano 2015, włoskie osiągnięcia niebywałej wagi obiegną świat, trafiając do globalnego odbiorcy już w przeddzień oficjalnego otwarcia. Bezpośrednia transmisja koncertu naszego najbardziej znanego ambasadora, Andrei Bocellego, a także wideo Ultra HD z Asyżu to aspekty, które czynią to wydarzenie obowiązkowym.”

www.expo2015.org/en

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.