Obserwuj: Eutelsat Polska

USŁUGI SATELITARNE SPOSOBEM NA TRANSMISJĘ NAJWIĘKSZYCH WYDARZEŃ SPORTOWYCH

Wpis na blogu   •   Kwi 08, 2019 17:02 CEST

8 kwietnia 2019

Od ponad 50 lat satelity pełnią fundamentalną rolę w transmisjach sportowych, przenosząc historyczne wydarzenia do odbiorników telewizyjnych widzów z całego świata. Obecnie, PSSI Global Services, uznany ekspert w dziedzinie rozwiązań transmisyjnych, i Eutelsat wyznaczają nowe standardy dla światowej klasy usług w tym sektorze.

Od pierwszych tygodni roku 2018, spółki PSSI i Eutelsat współpracują przy transmisjach sportowych wydarzeń, takich, jak wyścigi NASCAR, czy rozgrywki ligi koszykówki uniwersyteckiej (NCAA) i futbolu amerykańskiego (AAF) dla wiodących na rynku amerykańskim sieci TV. Wykorzystując pojemność satelity EUTELSAT 113 West A, wiodące rozwiązania nadawcze PSSI umożliwiły osiągnięcie bezprecedensowej wydajności w zakresie kosztów i logistyki.

W marcu 2018, przy użyciu pojemności pasma C satelity EUTELSAT 113 West A, została pomyślnie przeprowadzona największa „domowa” transmisja w historii, dotycząca pojedynczego wydarzenia NASCAR, wyścigu Rolex 24 na torze Daytona. Zadanie wymagało wykorzystania łącznie 28 ścieżek wideo i 75 ścieżek audio, nieprzerwanie przez 32 kolejne godziny. PSSI transmitował wszystkie ścieżki wideo do działu produkcyjnego NASCAR w Charlotcie (Karolina Północna) ze swojego wozu transmisyjno-produkcyjnego, za pomocą teleportu mobilnego C27. To osiągnięcie otworzyło nowe możliwości dla całego sektora, co zostało docenione 7 kwietnia 2019 na targach NAB, Nagrodą Emmy w kategorii Technologia i Inżynieria (Technology & Engineering Emmy Award).

W ostatnich miesiącach, PSSI i Eutelsat współpracują również nad usługami w zakresie transmisji rozgrywek AAF, do czego wykorzystywana jest pojemność pasm C i Ku satelity EUTELSAT 113 West A, mająca obsłużyć domowe transmisje, od 8 do 10 ścieżek wideo na mecz w każdej lokalizacji, a także satelitarne usługi IP dla najbardziej odległych załóg produkcyjnych. PSSI zapewnia również kompleksowe, „domowe” usługi produkcyjne dzięki hybrydzie K34 (uplink/produkcja). Wóz ten obsługuje wszelkie ceremonie przygotowań i pokazy w przerwach, włączając zmiany, ilustracje, powtórki, czy miksy audio dla AAF, a także kopie zapasowe transmisji z anteny K34 do transmisji przez największe sieci sportowe.

Dzisiaj, partnerstwo PSSI i Eutelsat rozwija się w kierunku nowych inicjatyw, skoncentrowanych na tym, by potencjał satelitarnych usług głosowych i internetowych mógł zwiększyć wartość, jaką obie spółki nadają wiodącym amerykańskim ligom sportowym i sieciom telewizyjnym.

Ten nowy etap współpracy jest kolejnym umocnieniem partnerstwa Eutelsat i PSSI, odzwierciedlając ważną rolę, jaką satelity wciąż odgrywają w dziedzinie transmisji wydarzeń sportowych, zwłaszcza z uwagi na ich powszechny zasięg i szybkie wdrażanie rozwiązań.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.