Obserwuj: Eutelsat Polska

Najważniejsze wydarzenia sportowe na ekranach całego świata

Wpis na blogu   •   Lip 07, 2017 13:58 CEST

Tour de France to trzecie pod względem oglądalności wydarzenie na świecie. Jak w przypadku wszystkich ważnych wydarzeń sportowych, charakter transmisji jest wymagający, zarówno pod względem prędkości, otoczenia, jak i czasu.

Christelle Preioni, dyrektor centrum Eutelsat ds. sprzedaży, rezerwacji i okazjonalnych zastosowań, wyjaśnia jak zespół Eutelsat pracuje nad indywidualnymi rozwiązaniami w zakresie pokrycia w przypadku tego i innych wydarzeń sportowych, kulturalnych i informacyjnych na całym świecie.

Jaki jest wkład Eutelsat w wyścig Tour de France?

Satelity Eutelsat umożliwiają pokrycie, dzięki któremu tysiące dziennikarzy obecnych na miejscu, mogą transmitować najsłynniejszy wyścig kolarski na świecie widowni z całego świata. Dotychczas, w ramach tegorocznego wyścigu, na trzech satelitach Eutelsat (EUTELSAT 10A, EUTELSAT 16A i EUTELSAT 12 West B) zarezerwowano niemal 2000 godzin transmisyjnych, co stanowi ponad dwa razy większą liczbę godzin zarezerwowanych w latach ubiegłych.

Po raz pierwszy w historii będziemy świadkami pełnej transmisji wszystkich 21 etapów wyścigu, obejmujących ponad 3500 km, przekładających się na 105 godzin transmisji na żywo. Jako technologiczne wsparcie dla mediów, satelity Eutelsat umożliwią 3,5 mld widzów, którzy corocznie oglądają Tour de France, śledzenie najpopularniejszego po Igrzyskach Olimpijskich i piłkarskich Mistrzostwach Świata, wydarzenia sportowego na świecie.

Przy wyścigu Tour de France pracuje dwa tysiące dziennikarzy, reprezentujących 600 różnorodnych koncernów mediowych, obejmujących 100 kanałów TV nadających w 190 krajach, 300 wydawnictw i agencji prasowych, 90 agencji fotograficznych i 70 stacji radiowych.

W jaki sposób nadawcy rezerwują pojemność satelitarną?

Centrum Sprzedaży i Rezerwacji Eutelsat koordynuje sprzedażą pojemności satelitarnej agencjom informacyjnym, nadawcom, dostawcom usług i organizacjom SNG - od piętnastominutowych po kilkutygodniowe transmisje w standardach: SD, HD, a w niedalekiej przyszłości nawet UHD.

Zgromadzony w Paryżu, nasz wielokulturowy zespół włada sześcioma językami: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim i arabskim. Dział obsługi klienta jest zawsze dostępny, w błyskawicznym tempie reaguje na zgłaszane problemy, jest aktywny i skupiony na potrzebach klienta, bezproblemowo dostosowując do nich spełniania. Wybrani klienci mogą korzystać z internetowego narzędzia rezerwacyjnego, dzięki któremu mogą sprawdzić dostępność i dopełnić rezerwacji w kilku kliknięciach.

Jako, że potrzeby klientów wciąż rosną, nasze usługi stają się coraz bardziej kompleksowe.

Klienci doceniają elastyczność naszych rozwiązań: przystępnego cenowo dostępu do sieci satelitarnych, usług i globalnego pokrycia. Współpracując, zapewniamy im najlepsze rozwiązania na całym świecie, przy użyciu zarówno technologii naziemnej, jak i satelitarnej.

Nasze rozwiązania do zastosowań okazjonalnych obejmują również usługi naziemne, dostępne dzięki globalnej sieci teleportów i punktów PoP - wszystko, by ułatwić dostęp naszym klientom. Wysoko wykwalifikowani inżynierowie ds. sieci satelitarnych zapewniają serwis i interfejs użytkownika 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, w zakresie wszystkich usług i segmentów kosmicznych Eutelsat.

Dlaczego klienci preferują usługi satelitarne?

Pojemność satelitarna dostępna jest wszędzie, bez konieczności połączenia naziemnego. Usługi te są proste w instalacji i dostępne od razu po jej ukończeniu. Rezerwacje pojemności dokonywane są telefonicznie bądź online. Kiedy nadchodzi czas transmisji, pracownik techniczny SNG nawiązuje połączenie z naszym Centrum Kontroli w celu jej autoryzacji i optymalizacji sygnału. Ten bezpośredni dostęp do naszego centrum minimalizuje potencjalne opóźnienia, zapewniając zarazem ciągłą, wysoką jakość usługi.

Jakość ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wrażenie odbiorcy końcowego zależy od jakości sygnału, niezależnie od tego, czy ogląda on transmisję na smartfonie, czy na kinowym ekranie. Satelita zapewnia niezmienną, wysoką jakość sygnału w całym swoim zasięgu. W przypadku takich wydarzeń jak finałowy odcinek wyścigu przez Pola Elizejskie, który będzie miał miejsce 23 lipca, nie ma możliwości pomyłki - wrażenia muszą być perfekcyjne dla każdego, bez znaczenia gdzie się znajduje!

Jakie kolejne wydarzenia przyciągają zainteresowanie klientów?

Ekscytującym wydarzeniem będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. EUTELSAT 172 B, nasz nowy satelita obejmujący swym zasięgiem rejon Azji i Pacyfiku, będzie gotowy do czasu tego wydarzenia, a jego elastyczne cechy idealnie sprawdzą się przy transmisji wydarzeń olimpijskich.

Ten wielowiązkowy satelita zapewnia kompleksowe pokrycie od Azji po Amerykę. Silna wiązka nad Koreą Południową i Azją Północno-Wschodnią umożliwia uplink treści bezpośrednio z górzystych rejonów olimpijskich do Międzynarodowego Studia Nadawczego, centrum działań nadawczych w zakresie Igrzysk Olimpijskich. Stamtąd treści mogą być transmitowane bezpośrednio do Ameryki przez satelitę EUTELSAT 172B, a następnie rozdystrybuowane na cały świat dzięki naszej globalnej sieci satelitarnej.

Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej! Tel. +33 1 53 98 47 07 lub booking@eutelsat.com

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.