Obserwuj: Eutelsat Polska

Łączność satelitarna i nowe możliwości dla Meksyku

Wpis na blogu   •   Maj 22, 2018 19:16 CEST

Dla wielu z nas dostęp do Internetu jest powszechny i oczywisty. Znaczna część mieszkańców Meksyku nie ma jednak możliwości na korzystanie z jego dobrodziejstw, ze względu na braki w lokalnej infrastrukturze. To właśnie było przyczyną utworzenia ambitnego programu xico Conectado.

Eutelsat, Elara oraz meksykański rząd współpracują od roku 2012 nad dostępem do łączności satelitarnej dla społeczności wiejskich w południowo-wschodnich rejonach Meksyku, w ramach programu Ministerstwa Łączności i Transportu, xico Conectado. Program ten ma na celu zagwarantowanie obywatelom dostępu do Internetu, jako ich konstytucjonalnego prawa.

Największe oddziaływanie programu zauważalne jest w odległych lokalizacjach o utrudnionym dostępie, gdzie większość populacji nie ma dostępu do usług internetowych z powodu niewystarczającej lub nawet nieistniejącej infrastruktury naziemnej.

Łączność dla wszystkich

Elara i Eutelsat opracowali rozwiązanie satelitarne odpowiadające zapotrzebowaniom w zakresie łączności w południowo-wschodnich rejonach Meksyku, obejmując stany: Campeche, Chiapas, Oaxaca, Quintana Roo, Tabasco i Yucatán. Wprowadzenie rozwiązania do obiegu przeprowadzono w rekordowo krótkim czasie - w najważniejszej fazie projektu połączono ponad 3000 lokalizacji w niespełna 4 miesiące. Dzięki programowi mieszkańcy mogą być online na dwa sposoby: poprzez sieć kablową, dostępną w takich lokalizacjach jak szpitale, gdzie łączność jest niezbędna, a także poprzez sieć WiFi, która zapewnia łączność w ich prywatnych urządzeniach.

Wyjątkowe pokrycie floty Eutelsat dla Meksyku, a także poziom mocy satelity EUTELSAT 115 West B to klucz dotarcia do najbardziej odległych lokalizacji, niosący korzyści lokalnym społecznościom.

„Kilka lat temu nie mieliśmy dostępu do Internetu, ale od kiedy w szkole pojawiły się tablety, możemy odrabiać lekcje korzystając z pomocy dostępnych w sieci,” mówi uczeń szóstej klasy ze szkoły podstawowej Benito Juárez w Ucum, Quintana Roo. „Internet zapewnia łączność, dzięki czemu możesz poznać online wszystko, czego jeszcze nie znasz.”

Wielki krok w pokonaniu przepaści cyfrowej

Dzięki programowi, meksykańskie Ministerstwo Łączności i Transportu zapewniło łączność w szkołach, centrach medycznych, obiektach rządowych, centrach społecznościowych i innych przestrzeniach publicznych, takich, jak biblioteki, co znacząco zwiększyło jakość życia lokalnych populacji.

Dzięki xico Conectadouczniowie czerpią korzyści z cyfrowych narzędzi edukacyjnych, a także z dostępu do treści pedagogicznych. Ponadto, program promuje szkolenie nauczycieli w każdym zakątku kraju.

„Możemy teraz szukać. Komputer stał się biblioteką. Znajdziesz w nim wszystko, czego potrzebujesz,” zauważa dyrektor wiejskiej szkoły podstawowej Felipe Carrillo Puerto w Sabido, Quintana Roo.

Łącząc 100 000 punktów w całym Meksyku, współpraca firm Eutelsat i Elara z Ministerstwem Łączności i Transportu zapewniła łączność we wszystkich zakątkach Meksyku. Zarówno dzieci, jak i dorośli odnoszą korzyści z większej oferty dostępnych usług, co niesie za sobą większe możliwości. Program xico Conectadoto również znaczący krok w zawężaniu przepaści cyfrowej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.