Obserwuj: Eutelsat Polska

Jak VIVO rozszerza swoje usługi 4G na brazylijskim archipelagu Fernando de Noronha

Wpis na blogu   •   Sie 29, 2018 18:51 CEST

W roku 2017, VIVO, wiodący na rynku brazylijskim operator usług telefonii mobilnej, będący własnością Telefonica, starał się rozszerzyć zasięg swojej sieci 4G o archipelag Fernando de Noronha, jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Brazylii. Czynniki takie, jak odległość wysp od lądu (350 km), a także małe zagęszczenie populacji sprawiły jednak, iż rozwiązania tradycyjne okazały się być drogie i trudne do zrealizowania. Nie mniej jednak, zapotrzebowanie na łączność w tym, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury miejscu jest coraz większe.

Telefonica International Wholesale Services (TIWS) od kilku lat współpracuje z Eutelsat do Brasil, spółką zależną Eutelsat Communications, wykorzystując zasoby pasma Ku satelity EUTELSAT 8 West B, którego pokrycie dla Brazylii zapewnia łączność szkołom, sieciom korporacyjnych, a także usługom związanych z przesyłem komórkowym. Wyjątkowe pokrycie satelity obejmuje również archipelag Fernando de Noronha, w związku z czym, wybór sposobu łączności 4G stał się oczywisty.

Solidne i wydajne pokrycie, jakie zapewnia satelita EUTELSAT 8 West B, umożliwiło nam zapewnienie łączności na archipelagu Fernando de Noronha, tak bardzo potrzebnej, zarówno ze względów turystycznych, jak i niezbędnych prac konserwacyjnych,” mówi Rodrigo Campos, dyrektor Eutelsat na rynek brazylijski. „Jesteśmy dumni z tego projektu, a także korzyści, jakie nasza współpraca z VIVO, TIWS i firmą Telefonica przyniesie wyspom.”

Dzięki wyjątkowemu pokryciu pasma Ku satelity EUTELSAT 8 West B, operator telefonii mobilnej może ustanowić wydajne połączenie satelitarne, łączące brazylijski archipelag ze swoją stacją nadawczą w Sao Paulo, zapewniającą łączność wysokiej dostępności.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.