Obserwuj: Eutelsat Polska

Zoptymalizowany dosył 3G/LTE od Sevis Systems dzięki satelicie Eutelsat KA-SAT

Komunikat prasowy   •   Kwi 09, 2015 13:54 CEST

Nowe rozwiązanie idealne dla dostawców usług 3G i LTE w odległych lokalizacjach o niedostatecznym zasięgu sieci naziemnych

Paryż, 9 kwietnia 2015 – spółka Sevis Systems, wiodący deweloper inteligentnych technologii optymalizujących łącza dosyłowe, pomyślnie uruchomiła swą wysoce efektywną i elastyczną platformę usług typu backhaul na satelicie KA-SAT, administrowanej przez Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL). Nowe rozwiązanie to bardziej przystępna finansowo, zoptymalizowana usługa dosyłu satelitarnego, skierowana do wyspecjalizowanych dostawców usług satelitarnych, zapewniających pasma dosyłu typu end-to-end operatorom sieci mobilnych (MNO). Wspólna oferta Sevis i Eutelsat dostępna jest obecnie w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, gdzie sięga pokrycie satelity KA-SAT.

Nowe usługi to doskonałe rozwiązanie dla dostawców systemów 3G i LTE w wiejskich, bądź innych odległych lokalizacjach, bez dostępu do sieci naziemnych. Zdolność satelity KA-SAT do zapewniania łączności typu backhaul między siecią bazową, a infrastrukturą w odległej lokalizacji, może być wykorzystywana przez operatorów sieci mobilnych oraz w łączności PMR przez pogotowie ratunkowe i obronę cywilną. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu firmy Sevis, dostawcy usług mogą rozwijać i dostarczać innowacyjne usługi typu backhaul z własnym oprogramowaniem. Przykładowo, akceleracja protokołu TCP i przeładowana transmisja danych może wpłynąć na wielowarstwowe algorytmy optymalizacji Sevis, celem wydajnego pokierowania transmisją danych oraz integracji dosyłu satelitarnego i naziemnego.

Zaawansowany zestaw funkcji, a także skalowana platforma sprzętowa Sevis, 7000-Series, zaprojektowana dla środowisk typu backhaul o wysokiej przepustowości IP, to czynniki, dzięki którym partnerzy i użytkownicy Eutelsat mogą obecnie pozyskiwać wiodącą na rynku technologię optymalizacji Sevis, zapewniając nowy poziom oszczędności, skalowalności i elastyczności. W połączeniu z siecią wysokiej przepustowości, Eutelsat KA-SAT, dostawcy usług internetowych oraz operatorzy sieci mobilnych mogą odnotować wysokie zwroty z inwestycji (tzw. wskaźnik rentowności ROI) w zakresie kosztów operacyjnych dosyłu 3G, ustanawiając zarazem gładką drogę migracji do systemu LTE.

Tim Peyla, wiceprezes Sevis Systems do spraw rozwoju biznesu, powiedział: „Wysoce skalowalne optymalizatory, stworzone początkowo z myślą o satelicie wysokiej przepustowości, razem z określonymi przez software funkcjami naszych usług, umożliwiają dostawcom usług wydajną dostawę obecnych oraz przyszłych usług typu backhaul. Połączenie z mocą i pokryciem satelity Eutelsat KA-SAT skutkuje rozwiązaniem, które osiąga możliwie najniższy koszt dostarczenia usług typu backhaul klasy operatorskiej przez satelitę.”

Sevis Systems może poszczycić się bogatym i wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwoju i marketingu zoptymalizowanych rozwiązań telekomunikacyjnych na arenie światowej, obejmując zarówno hardware, jaki i software,” powiedział Philippe Llau, dyrektor handlowy B2B w Eutelsat Broadband. „Najnowsze rozwiązanie znacząco obniży całkowity koszt związany z własnością dla dostawców usług satelitarnych i operatorów mobilnych, a także rozszerzy zakres profesjonalnych usług komunikacyjnych, które mogą być świadczone przez satelitę KA-SAT.”

O Sevis Systems

Najlepsze w swojej klasie produkty Sevis Systems to innowacyjne rozwiązania dla operatorów sieci mobilnych na całym świecie. Sevis Systems wypełnia lukę między rozwiązaniami dla transportu, znajomością rynku mobilnego, a możliwościami techniki DPI. Firma oferuje najlepsze w branży wsparcie, wraz z bezprecedensowym pakietem gwarancyjnym i serwisem powdrożeniowym. Kilku z największych światowych operatorów mobilnych zaufało produktom firmy Sevis, wprowadzając nowe usługi oraz zwiększając wydajność operacyjną w zakresie swoich sieci. Produkty Sevis dostępne są globalnie w sieci salonów firmowych, a także u autoryzowanych dystrybutorów. Firma Sevis to prywatne przedsiębiorstwo istniejące na rynku od roku 1999. Jego główna siedziba znajduje się w Lewisville, Texas, USA, a biura terenowe zlokalizowane są w Argentynie i Wietnamie. Więcej informacji na: www.sevis.com

Kontakt dla mediów:

Tim Peyla

Wiceprezes Sevis Systems do spraw rozwoju biznesu

Tel: +1 480 570-6400

tim.peyla@sevis.com

O Eutelsat Broadband

Eutelsat Broadband to jednostka Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), odpowiedzialna za satelitarne usługi szerokopasmowe na rynku klientów indywidualnych oraz biznesowych, a także na rynku nadawczym w Europie, Północnej Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Oferowana przez nią usługa tooway™ to najlepsze w swojej klasie satelitarne rozwiązanie szerokopasmowe, z prędkością pobierania do 22 Mb/s i wysyłania do 6 Mb/s, będące wyjątkową, opłacalną alternatywą dla technologii naziemnych, w lokalizacjach o ich niewystarczającym zasięgu, bądź jego całkowitym braku. Linia produktów KA-SAT Access oraz rozwiązania VNO i VPN adresowane są do klientów korporacyjnych oraz dostawców telekomunikacyjnych. Eutelsat Broadband dostarcza również wysokiej jakości rozwiązania oparte o technologię IP, umożliwiające przekaz satelitarny z wozów transmisyjnych – usługa NewsSpotter. Więcej informacji na: www.eutelsatbroadband.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.