Obserwuj: Eutelsat Polska

Wyniesienie satelity EUTELSAT 115 West B zakończone sukcesem

Komunikat prasowy   •   Mar 02, 2015 14:05 CET

Wyniesienie satelity EUTELSAT 115 West B zakończone sukcesem

Pierwszy, w pełni elektryczny satelita floty Eutelsat rozpocznie pracę jeszcze pod koniec 2015

Canaveral, Paryż, 2 marca 2015 – Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza pomyślne wyniesienie satelity EUTELSAT 115 West B. Zbudowany przez firmę Boeing, w pełni elektryczny satelita o wadze 2,2 tony został wyniesiony na orbitę 1 marca o godzinie 10:50 EST (03:50 UTC). Po 35-minutowym locie, satelita oddzielił się od rakiety Falcon 9, przechodząc następnie pod nadzór telemetryczny kalifornijskiego centrum kontroli lotów kosmicznych firmy Boeing w El Segundo.

Przemawiając w Canaveral, prezes i dyrektor generalny Eutelsat, Michel de Rosen, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni widząc satelitę EUTELSAT 115 West B w drodze na orbitę – dzięki SpaceX wyniesienie przebiegło pomyślnie. Dzięki temu satelicie, jesteśmy pionierami nowej ery napędów elektrycznych, wykorzystywanych do poruszania się po orbicie, co otwiera nowe możliwości dla zwiększania wydajności oraz konkurencyjności usług. Po raz kolejny na przestrzeni 30 lat swej działalności, Eutelsat jest w czymś pierwszy, a jego osiągnięcia narzucają tempo całej branży.”

Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, dodał: „Satelita EUTELSAT 115 West B zmieni jakość naszej oferty dla dostawców usług związanych z transmisją danych, włączając dostęp do usług szerokopasmowych, transfer komórkowy, rozwiązania VSAT, oraz komunikację społeczną. Poza zwiększeniem wydajności pasm C i Ku, obejmiemy zasięgiem rynki od Ameryki Łacińskiej po Kanadę i Alaskę. Dzisiejszy start to najlepszy dowód na to, że jesteśmy głównym dostawcą usług satelitarnych dla obu Ameryk.”

W ciągu kolejnych trzech dni napęd elektrycznego satelity EUTELSAT 115 West B zostanie przygotowany do poruszania się po orbicie, którego początek planowany jest na 7 marca i ma trwać około 8 miesięcy. Następnie, satelita przejdzie testy wydajnościowe, po czym rozpocznie pracę w wymiarze komercyjnym w listopadzie 2015.

Jeszcze w tym roku na orbicie dołączy do niego w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 117 West B, który zajmie pozycję 117° West by zwiększyć pojemność dla rynków nadawczych Ameryki Łacińskiej. Trzecim filarem ekspansji Eutelsat na rynku amerykańskim będzie satelita EUTELSAT 65 West A, którego wyniesienie planowane jest na rok 2016, przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Satelita zapewni wysokiej mocy pokrycie w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, w pasmach C, Ku i Ka.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.