Obserwuj: Eutelsat Polska

Ultra HD gwiazdą Eutelsat na targach MIPTV

Komunikat prasowy   •   Kwi 09, 2015 11:22 CEST

Eutelsat wspiera specjalny program targów, 4K Focus: przygotowanie na 4K/UHD

Cannes, Paryż, 9 kwietnia 2015 – dotychczasowawizja przyszłości niebawem stanie się rzeczywistością dla milionów odbiorców, jako że przemysł nadawczy rozpoczyna adaptację do technologii Ultra HD, nowego punktu odniesienia w nadawaniu komercyjnym. Niosąc ze sobą takie korzyści dla odbiorcy, jak szersza gama kolorów, większa częstotliwość wyświetlania klatek na sekundę, lepsza płynność obrazu, czy większy zakres jego jasności, technologia Ultra HD prześcignie oczekiwania konsumentów dzisiaj i dziesiątki lat wprzód.

Producenci treści nadawczych przygotowują się na rozwój i proces wprowadzania nowej technologii. W dniach 13 – 14 kwietnia, na odbywających się w Cannes targach MIPTV, obejmujących wspierany przez Eutelsat program 4K Focus, pojawią się niektórzy z wiodących graczy przemysłu nadawczego. Wśród zaproszonych gości znajdą się pracownicy szczebla kierowniczego BBC, NHK i RTVE, a także Michel Chabrol, dyrektor Eutelsat do spraw marketingu innowacji oraz kina cyfrowego.

Od czasu pierwszej transmisji w jakości Ultra HD w styczniu 2013, Eutelsat zgromadził niezbędną wiedzę dotyczącą warunków pomyślnego przejścia do nowego formatu. Obecnie, dwa z satelitów Eutelsat nadają programy w jakości 4K, prezentując współprodukcje Eutelsat oraz treści producentów, którzy zgłosili się do Eutelsat w celu własnej promocji za pomocą satelity: The Explorer Network, Travelxp India oraz K2 Communications.

Program targów MIPTV, 4K Focus, koncentruje się na omówieniu przez twórców treści nadawczych praktycznych aspektów wprowadzenia technologii Ultra HD na masowy rynek odbiorczy. Skupimy się na produkcji w technologii Ultra HD krok po kroku, ale także na przechowywaniu materiałów, sposobie dystrybucji, transmisjach na żywo, opiniach widzów i ich oczekiwaniach,” powiedział Michel Chabrol. „Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat pojawi się 1000 kanałów Ultra HD, nadawanych głównie przez satelity. Ponieważ stoimy na progu nowej ery, nie ma lepszych okoliczności niż targi MIPTV na dyskusję o nowych możliwościach.”

Każdy, kto w czasie targów MIP TV chce porozmawiać z Michelem Chabrolem i technologii Ultra HD, proszony jest o kontakt:

Marie-Sophie Ecuer: mecuer@eutelsat.com lub + 33 6 89 62 17 74

Więcej informacji o wystąpieniu powitalnym Michela Chabrola na targach MIPTV dostępnych jest tutaj.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.