Obserwuj: Eutelsat Polska

Uczniowie z Zimbabwe i Ugandy błyszczą w panafrykańskim konkursie MultiChoice Africa i Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Lut 10, 2015 16:48 CET

  • Joseph Mahiya z Zimbabwe, nagroda główna w kategorii esej
  • Hannah Kasule from Uganda, nagroda główna w kategorii plakat

Lusaka, Johannesburg, Paryż, 10 lutego 2015 – w Zambii ogłoszono zwycięzców DStv Eutelsat Star Awards, wyjątkowego konkursu panafrykańskiego, który szerzy zainteresowanie nauką i technologią kosmiczną wśród uczącej się młodzieży afrykańskiej.

Do zorganizowanej przez MultiChoice Africa i Eutelsat, czwartej edycji konkursuDStv Eutelsat Star Awards zgłosiło się ponad 1000 uczestników z 14 krajów Afryki. Zwycięzca w kategorii esej,Joseph Mahiya (Zimbabwe),nagrodzony został wycieczką do Paryża, gdzie będzie świadkiem startu rakiety, wynoszącej satelitę na orbitę. Zdobywca drugiego miejsca w tej kategorii,João Nuno Freire Melo (Angola), wraz z osobą towarzyszącą odwiedzi siedzibę MultiChoice Africa oraz południowoafrykańską Narodową Agencję Kosmiczną niedaleko Johannesburga. Zadaniem autorów konkursowych esejów było spojrzenie na ziemię z perspektywy satelitów, celem rozważenia ich kluczowej roli w kształtowaniu i rozwoju Afryki.

W kategorii plakat zwyciężyła Hannah Kasule (Uganda), która w nagrodę odwiedzi paryską siedzibę Eutelsat. Nagroda za drugie miejsce w tej kategorii trafiła do Lesley Chakurira (Zimbabwe). Cztery zwycięskie szkoły, do których uczęszczają zarówno zdobywcy pierwszych, jak i drugich nagród, nagrodzone zostały zestawami instalacyjnymi DStv, zawierającymi anteny, odbiorniki TV, dekodery PVR oraz darmowy dostęp do oferty DStv Education Bouquet.

W skład międzynarodowego jury oceniającego tegoroczny konkurs weszli: astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Paolo Nespoli i Dr Jacob O Ashong, dyrektor (oraz konsultant ds. wyższej edukacji) Planetarium oraz Projektu Naukowego w Ghanie; Christine Mugimba, głowa zarządu Komisji Łączności w Ugandzie; prof. Steve Simukanga, rektor Uniwersytetu Zambijskiego, a także reprezentant MultiChoice Africa i Eutelsat.

Komentując konkursowe zgłoszenia, Paolo Nespoli powiedział: „Jury było pod ogromnym wrażeniem ujętej w pracach technologii, dojrzałości pomysłów, jakości kompozycji oraz kreatywności tegorocznych uczestników. Konkurs DStv Eutelsat Star Awards zwraca uwagę na potencjał wielu natchnionych i zmotywowanych uczniów, którym zależy na rozwoju Afryki i możliwościach jej postępu. To zaszczyt oceniać ich prace”.

Wyniki konkursu ogłoszono w obecności sekretarza zambijskiego ministerstwa edukacji, Chishimby Nkhosha, który powiedział: „Jestem pewien, iż mówiąc, że dzięki edukacji możemy wprowadzać w społeczeństwie upragnione zmiany oraz rozwijać nową generację zdolnych jednostek, co przyczynia się do rozwoju dobrego społeczeństwa, mówię w imieniu wszystkich tu zgromadzonych. Mam nadzieję, że MultiChoice Africa i Eutelsat będą nadal inspirować nie tylko młodych Zambijczyków, ale młodych ludzi z całego kontynentu, do tego by szukali swej drogi w nauce, czego wynikiem będzie większa liczba inżynierów, astronautów, lekarzy i innych ludzi nauki w przyszłości."

O MultiChoice Africa

MultiChoice Africa Limited („MultiChoice Africa”) to afrykański pionier w dziedzinie usług płatnej telewizji w Afryce Subsaharyjskiej, który pierwsze cyfrowe usługi satelitarne uruchomił w latach osiemdziesiątych XX w. MultiChoice Africa świadczy usługi wielokanałowej płatnej telewizji cyfrowej obejmujące kanały z Afryki, Ameryki, Chin, Indii, Azji i Europy. Mogąc pochwalić się przeszło dwudziestoletnim doświadczeniem jako operator płatnej telewizji w Afryce, firma oferuje najnowocześniejszą technologię cyfrową, a swoim abonentom w 50 krajach Afryki oraz odbiorcom z wysp Oceanu Indyjskiego zapewnia gamę pakietów DStv i GOtv, obejmujących najlepsze kanały telewizyjne. Usługa cyfrowej telewizji satelitarnej MultiChoice Africa – DStv – trafia do domów abonentów za pomocą dwóch satelitów: satelity Intelsat 20 („IS 20”) w paśmie Ku, oraz satelity EUTELSAT 36B (dawniej W7), również w paśmie Ku. Oferta GOtv oparta jest o sieć DTT (DVB-2), która działając od roku 2011 obejmuje obecnie 8 krajów. Ta dostępna na masowym rynku oferta to świetna dawka rozrywki dla całej rodziny za przystępną cenę.

Więcej informacji na: www.dstv.com

Sprawy dotyczące spółki:
Caroline Creasy Tel. +27 11 289 3081 caroline.creasy@multichoice.co.za

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.