Obserwuj: Eutelsat Polska

Televisa przedłuża dzierżawę i zwiększa pojemność na satelitach Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Kwi 14, 2015 09:00 CEST

Las Vegas, Meksyk, Paryż, 14 kwietnia 2015 – Televisa ogłasza przedłużenie dotychczasowej dzierżawy i zwiększenie pojemności na trzech satelitach obejmujących zasięgiem obie Ameryki, obsługiwanych przez Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL). Kontrakt dotyczący wielu transponderów, umacniający dotychczasową współpracę Televisa i Eutelsat, został ogłoszony przy okazji targów NAB w Las Vegas.

W ramach nowej umowy, zakładającej dystrybucję treści HD, zostanie zwiększona pojemność na satelicie EUTELSAT 117 West A, a także przedłużona dzierżawa pojemności na satelitach EUTELSAT 113 West A i EUTELSAT 115 West A, celem dystrybucji niektórych z kluczowych kanałów Televisia Networks do stacji czołowych telewizji kablowych na terenie Ameryki Północnej i Południowej. Pojemność ta posłuży również Televisia Networks do użytku okazjonalnego oraz jako pojemność udziałowa.

Televisia Networks, spółka zależna Grupo Televisia, specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, programowaniu i dystrybucji 25 kanałów własnych oraz 3 rozpoznawalnych marek na rynku pay TV. Świadcząc usługi multimilionowej bazie odbiorców, spółka jest obecna na rynkach Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej, Kanady, Europy i Afryki. Grupo Televisia to największa firma mediowa na rynku hiszpańskojęzycznym, a zarazem znaczący gracz branży rozrywkowej na arenie globalnej.

W komentarzu do zawartej umowy, Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, powiedział: „Cieszymy się, że firma mediowa pokroju Televisa Networks ponownie obdarza nas swoim zaufaniem. Czekamy na kontynuację bliskiej współpracy oraz na możliwość demonstracji najbardziej wydajnych, przyszłościowych rozwiązań, jakie oferujemy naszym klientom w obydwu Amerykach i nie tylko.”

William Aguirre, dyrektor generalny Televisa do spraw działań satelitarnych, dodał: „Eutelsat to nasz wieloletni partner, który wciąż zapewnia doskonałe rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb w regionie. Ekspansja pojemności na satelitach Eutelsat pozwoli nam wzmocnić swoją pozycję na rynkach Ameryki Północnej i Południowej.”

O Grupo Televisa

Televisa to największa firma mediowa w świecie hiszpańskojęzycznym, oparta o kapitalizację jego rynku, a także znaczący gracz w branży rozrywkowej na arenie międzynarodowej. Firma obsługuje 4 stacje nadawcze w Meksyku, produkuje i dystrybuuje 25 kanałów pay TV przeznaczonych na rynek Meksyku oraz resztę świata, a także formatuje i eksportuje swoje programy do Stanów Zjednoczonych przez Univision Communications Inc. („Univision”) oraz do innych sieci telewizyjnych w ponad 50 krajach.

Televisia udziela się również w meksykańskiej branży telekomunikacyjnej. Spółka posiada większość udziałów w Sky, wiodącym na rynku systemie telewizji satelitarnej DTH działającym w Meksyku, Ameryce Środkowej i na Dominikanie. Ponadto, w wielu regionach kraju oferuje usługi głosowe, wideo i szerokopasmowe.

Televisia zajmuje się także w publikacją i dystrybucją magazynów, produkcją i transmisją programów radiowych, rozrywką i sportem na żywo, produkcją i dystrybucją filmów fabularnych, obsługą internetowego portalu horyzontalnego oraz grami.

W Stanach Zjednoczonych Televisa jest posiadaczem udziałów i obligacji, które w wyniku przekształcenia, podlegając niezbędnej akceptacji Federalnej Komisji Łączności („FCC”), stanowią około 38% przewalutowanego, całkowicie rozproszonego kapitału własnego Broadcasting Media Partners, Inc. („BMP”), spółki sprawującej kontrolę nad Univision, wiodącą firmą mediową na latynoamerykańskim rynku Stanów Zjednoczonych.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.