Obserwuj: Eutelsat Polska

Szersza oferta cyfrowa dla telewidzów na terenie Afryki po uruchomieniu platform My TV Smart, Ma TELE oraz Shashatee na satelicie EUTELSAT 16A

Komunikat prasowy   •   Mar 30, 2015 11:20 CEST

Dubaj, Paryż, 30 marca 2015 – grupaStrong Media SAL-Off-Shore (SMO) podpisała wieloletni kontrakt z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), zakładający wprowadzenie usług pay TV w Afryce na nowy, wyższy poziom. SMO dzierżawi pojemność na satelicie EUTELSAT 16A celem wprowadzenia różnorodnych usług TV dla odbiorców anglo-, francusko-, a także arabskojęzycznych w Afryce Subsaharyjskiej, rozszerzając dotychczasowe możliwości dystrybucyjne grupy w regionie.

„Ma TELE” oraz „Shashatee”, nowe usługi pay TV SMO dla odbiorców francusko- i arabskojęzycznych, mają zostać uruchomione w kwietniu, dołączając na satelicie EUTELSAT 16A do usługi „My TV”, która została zmodyfikowana i przemianowana na „My TV Smart”, wykorzystując wysokiej mocy pokrycie satelity dla terytorium Afryki. Początkowo, usługa ”Ma TELE” skierowana zostanie do potencjalnych odbiorców z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Demokratycznej Republiki Konga. W jej ofercie zawartych zostanie 30 kanałów, włączając flagowe kanały afrykańskie, usługę BIS Africa od AB Sat, a także duży wybór kanałów FTA.

STRONG to jeden z wiodących oraz najbardziej doświadczonych dostawców systemów odbiorczych satelitarnej telewizji cyfrowej. Działania firmy obejmują zarówno dystrybucję usług, jak i wsparcie techniczne oraz serwis posprzedażowy na terenach Afryki Subsaharyjskiej. Sprawdzone możliwości STRONG to dla nowych usług gwarancja wydajnej dystrybucji oraz kompleksowego wyposażenia ich odbiorców w odpowiedni sprzęt.

Samer Mourad, dyrektor operacyjny SMO, powiedział: „Cieszymy się z uruchomienia nowych usług dla krajów Afryki Subsaharyjskiej. Wybraliśmy satelitę EUTELSAT 16A ze względu na jego pozycję satelitarną oraz penetrację i znajomość naszych rynków docelowych. Jesteśmy pewni, iż nasza współpraca z Eutelsat przyniesie pożądany efekt, zwiększając wartość usług, które zamierzamy wprowadzić w całym regionie.”

Michel Azibert, dyrektor generalny i dyrektor do spraw rozwoju Eutelsat, powiedział: „Nasza pozycja 16° East szybko się rozwija, by stać się kluczowym punktem odniesienia dla rozmaitych treści, zarówno afrykańskich, jak i międzynarodowych. Doświadczenie grupy STRONG w gromadzeniu istotnych treści cyfrowych oraz zapewnianiu odbiorcom dostępu do sprzętu w dobrej jakości i przystępnej cenie, stawia nas w dobrym punkcie wyjścia do kolejnej fazy rozwoju. Czekamy na współpracę z grupą STRONG, która zwiększy dostęp do usług cyfrowych w Afryce.”

O STRONG

Grupa STRONG to wiodący dostawca sprzętu umożliwiającego odbiór telewizji cyfrowej, zapewniający zarazem własne centrum dystrybucji, wsparcie techniczne oraz serwis posprzedażowy w kilku krajach Afryki Subsaharyjskiej, Bliskiego Wschodu, Europy, Azji i Australazji. W zakresie usług pay TV grupa działa na rynku od roku 1995, dystrybuując programy dla niemal wszystkich operatorów DTH w rejonie Lewantu. Od roku 2006 grupa jest właścicielem platformy DTH, My TV, skierowanej do anglojęzycznych odbiorców z terenów Afryki Subsaharyjskiej, a także współwłaścicielem jednej z platform DTH na rynku ukraińskim.

Więcej informacji na: http://www.strong-technologies.com/

Kontakt dla prasy:

Carine Mouawad

Tel: +961 3 1515151

Email: carine@strong-technologies.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.