Obserwuj: Eutelsat Polska

Hunter, Eutelsat i satelita EUTELSAT 115 West B szykują się do ekspansji rynku kanadyjskiego

Komunikat prasowy   •   Mar 17, 2015 10:31 CET

Alberta, Kanada, Paryż, Francja, 17 marca 2015 – Hunter Communications Canada i Eutelsat Americas, spółka Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), ogłaszają, iż pomyślne wyniesienie satelity EUTELSAT 115 West B, które miało miejsce 1 marca w Cape Canaveral, to znaczący krok w drodze do świadczenia usług na kanadyjskim rynku z wykorzystaniem wysokiej jakości pasma Ku.

Satelita EUTELSAT 115 West B zapewni usługi szerokopasmowe, transfer komórkowy oraz rozwiązania VSAT rynkom ropy i gazu w Albercie, sektorom kopalnianym w Kanadzie Północnej, a także przemysłowi morskiemu, włączając zarówno użytek komercyjny, jak i militarny.

Jednym z pierwszych klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty nowego satelity jest firma Panasonic. Dzięki współpracy Eutelsat i Hunter przy satelicie EUTELSAT 115 West B, Panasonic zapewni swoim klientom łączność na pokładach samolotów w przestrzeni powietrznej nad terytorium całej Kanady.

Brent Perrott, prezes Hunter, oświadczył: „Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Eutelsat, która umożliwiła nam przejście z początkowego etapu sprzedaży podstawowych usług na rynku kanadyjskim w oparciu o satelitę EUTELSAT 115 West A, do znaczącego, nowego etapu z satelitą EUTELSAT 115 West B, który zapewnia pojemność przeznaczoną specjalnie dla rynków Kanady”.

Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, dodał: „Sukcesy firmy Hunter oparte o satelity Eutelsat umocniły naszą decyzję o obsłudze rynku kanadyjskiego dedykowanymi zasobami wysokiej wydajności. Satelita EUTELSAT 115 West B został wyjątkowo dobrze odebrany przez klientów takich jak Panasonic. Jesteśmy podekscytowani wizją udostępnienia go klientom w całym regionie oraz rozszerzenia zakresu świadczonych usług o nowe rynki”.

Obejmujący wiele transponderów kontrakt między Hunter Communications, a Eutelsat Americas (wówczas Satmex), ogłoszono w roku 2012. Firma Hunter wzięła czynny udział w projekcie kanadyjskiego obszaru usług satelity, który oferuje wyjątkowe rozwiązania VSAT dla rynku aeronautycznego, morskiego oraz mobilnego rynku lądowego, na obszarze między Aleutami, a północnymi krańcami Kanady. EUTELSAT 115 West B to przełomowy, w pełni elektryczny satelita, który pracę w wymiarze komercyjnym ma rozpocząć pod koniec w roku 2015, na pozycji orbitalnej 114.9° West.

O Hunter Communications Canada, Inc

Utworzona w 2001 roku, spółka Hunter Communications zapewnia globalne rozwiązania satelitarne klientom takim, jak instytucje rządowe USA, a także sektory przemysłu energetycznego, morskiego, czy aeronautycznego. Działania firmy koncentrują się na skupianie w swej ofercie pojemności satelitarnej od różnych dostawców z branży kosmicznej, najnowszych technologii naziemnych oraz klientów, celem zapewnienia im innowacyjnych rozwiązań w zakresie łączności satelitarnej. Więcej informacji dotyczących działalności firmy Hunter Communications na www.huntercomm.net. Wejście firmy na rynek kanadyjski to punkt kulminacyjny 5-letniego projektu, który zakończy się umieszczeniem jej ładunku na satelicie EUTELSAT 115 West B, mającym zapewnić największej mocy pokrycie w paśmie Ku nad całym terytorium Kanady i otaczających ją wodach.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.