Obserwuj: Eutelsat Polska

Eutelsat partnerem Starburst Accelerator

Komunikat prasowy   •   Lip 29, 2015 11:15 CEST

Paryż, 29 czerwca 2015 – Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż został partnerem Starburst Accelerator, akceleratora startowego, który stymuluje innowacyjność przemysłu aerokosmicznego.

Program Starburst Accelerator (akcelerator gwiazdotwórczy) powstał w roku 2013 celem przyspieszenia innowacyjności w sektorze aerokosmicznym poprzez zniwelowanie przepaści między doświadczonymi przedsiębiorstwami i organizacjami publicznymi, a przedsiębiorstwami dopiero powstającymi. Zapewnia on nowicjuszom usługi umożliwiające szybki rozwój, włączając pomoc w zakresie biznesplanu, kontaktu z inwestorami oraz grupami przemysłowymi, przestrzeni biurowej, a także udziału w szkoleniach. Wśród partnerów akceleratora znajdziemy europejskie laboratoria uniwersyteckie, których sieć stopniowo rozwija się także w USA.

Jako pierwszy z partnerów Starburst Accelerator, a zarazem operator, Eutelsat zwiększy zainteresowanie inkubatora usługami wspomagającymi rozwój początkujących przedsiębiorstw oraz aplikacjami i technologiami skierowanymi do niższego szczebla. Ponadto, spółka stanie się częścią komitetu wyborczego, dołączając do zacnego grona ekspertów, będących przedstawicielami firm takich, jak: Airbus, Thales, Hutchinson, Panasonic, Liebherr, Safran and Air oraz France-KLM.

Jean-Hubert Lenotte, dyrektor strategiczny Eutelsat, powiedział: „Począwszy od inwestycji w Sigfox, rozwijającego się w ekspresowym tempie dedykowanego dostawcę Internetu Przedmiotów (Iot), partnerstwo z programem Starburst Accelerator to kolejny krok w aktywnie uprawianej przez nas polityce otwartych innowacji. W dziedzinach, w których zmiany bywają destrukcyjne, współpraca z nowicjuszami sprzyja wspólnemu odkrywaniu nowych rozwiązań oraz napędza innowacyjność. Jako partner programu, pragniemy wesprzeć nowe przedsiębiorstwa w sektorze aerokosmicznym, wspomagając ich działania w kierunku innowacji i rozwoju.”

Francois Chopard, założyciel Starburst Accelerator, dodał: „Cieszymy się niezmiernie, iż Eutelsat, jeden z wiodących operatorów satelitów komunikacyjnych, jest na naszym pokładzie. Ponieważ łączność staje się głównym podmiotem w przypadku nowych usług, coraz większa liczba nowych przedsiębiorstw obiera sobie ten właśnie sektor. Możliwość połączenia ich z jednym z naszych partnerów jest dla nas bardzo istotna. Tym samym zamykamy koło w łańcuchu potrzeb branży aerokosmicznej.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.