Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita: usprawnienie procesu cyfryzacji

Wpis na blogu   •   Lis 06, 2017 17:51 CET

6 listopada 2017 - To już dwa lata od wygaśnięcia terminu zakończenia procesu cyfryzacji Afryki, wyznaczonego przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Dotychczas, proces zakończyło zaledwie sześć afrykańskich krajów. Powolny postęp spowodowany jest w głównej mierze wyzwaniami takimi, jak ogromne terytoria, łańcuchy górskie, czy wyspy, które zwyczajnie leżą poza zasięgiem sieci naziemnych, bądź znajdują się na terenach przygranicznych, będących problematycznymi także pod względem finansowania.

W większości przypadków, rozwiązanie łączące sieci naziemne z satelitarnymi zwycięża nad tradycyjnymi sieciami naziemnymi pod względem wydajności cenowej i prędkości. Gospodarstwa domowe objęte zasięgiem satelity mogą od razu odbierać kanały DTT, bez konieczności czekania na nowe inwestycje w infrastrukturę naziemną.

Proces cyfryzacji Afryki musi zostać przeprowadzony niezwłocznie, jako, że niesie za sobą kolejne możliwości rozwoju, takie jak:

  • Zwiększenie różnorodności, jakości sygnału i zasięgu oferty programowej docierającej do odbiorców.
  • Ciągłe ulepszanie infrastruktury i stymulację prężnego przemysłu produkcji treści.
  • Zwolnienie częstotliwości analogowych dla innych zastosowań, np. usług mobilnych.

Dzieląc się wieloletnim doświadczeniem w zakresie technologii i sprzedaży usług, zarówno we współpracy z nadawcami publicznymi, jak i prywatnymi, a także z regionalnymi instytucjami rządowymi na całym świecie, Eutelsat może zapewnić najbardziej odpowiednie, najlepsze w swej klasie rozwiązania techniczne, wraz z wymaganym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesu cyfryzacji, jak również przyczynić się do rozwoju dynamicznego i trwałego sektora nadawczego.

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.