Obserwuj: Eutelsat Polska

Badanie Eutelsat w zakresie sektora usług wideo: Ultra HD

Wpis na blogu   •   Maj 18, 2017 10:13 CEST

Kwestią nie jest już to, czy standard Ultra HD stanie się usługą mainstreamową, ale kiedy…

Najnowsze badania rynku prowadzone przez Eutelsat, dotyczące głównie standardu Ultra HD, polegały dogłębnej analizie tego, jak kluczowi gracze na rynku postrzegają rozwój tego innowacyjnego formatu nadawczego. Claudia Vaccarone, dyrektor Eutelsat ds. badań rynku i konsumentów, omawia raport.

Dlaczego badanie przeprowadzone przez Eutelsat jest tak cenne dla całej branży?

Claudia: Badanie Eutelsat w zakresie sektora usług wideo to niezależne badanie przemysłu nadawczego, które prowadziliśmy przez dwa ubiegłe lata, celem zdobycia wiedzy na temat trendów kształtujących rynek w na całym świecie.

Żyjemy w dynamicznych czasach, otaczając się coraz to nowszymi, innowacyjnymi formatami i modelami biznesowymi. Wykorzystując narzędzia systemowe, możemy lepiej poznać odczucia ekspertów w zakresie branżowych trendów. Dzięki nieustanej pracy nad naszym własnym rozumieniem świata, a także ciągłemu napędzaniu towarzyszących temu dialogów, wszystkim udziałowcom możemy przedstawić jeszcze silniejszy przemysł nadawczy.

Jak wygląda badanie?

Claudia: Ankieta administrowana jest online, po to by ułatwić do niej dostęp i zoptymalizować jej zasięg. Prezentujemy ją swoim klientom, ale także poprzez liczne kanały internetowe, celem pozyskania jak największej liczby badanych z różnorodnych sektorów biznesowych w branży usług wideo.

Tego roku udało nam się zainteresować ponad 120 respondentów wyższego szczebla (C-level), przedstawicieli wiodących marek w branży nadawczej, reprezentujących wszystkie etapy łańcucha nadawczego, od producentów treści, po dystrybutorów, platformy pay-TV, operatorów telewizji kablowych i IPTV, kanałów FTA itd. Udało nam się również, by owa reprezentacja była miarodajna pod względem geograficznym - respondenci pochodzą z 38 krajów świata.

Jakie kluczowe trendy wyszczególniono w raporcie?

Claudia: Edycja Ultra HD 2016 podkreśla kilka oczywistych trendów w branży:

  1. Ultra HD jest obecnie przyjętym standardem przez 66% nadawców, którzy albo już świadczą swym odbiorcom usługi Ultra HD, albo mają to w planach na najbliższe 5 lat. Kwestią nie jest już to, czy standard Ultra HD stanie się usługą mainstreamową, ale kiedy.
  2. Wiemy, iż połowa z 84 kanałów Ultra HD i usług dostępnych obecnie na światowym rynku nadawana jest za pośrednictwem satelitów, podczas gdy druga połowa trafia do odbiorców za pomocą sieci naziemnych (głównie streamingu lub IPTV). Jednakże, 42% respondentów wskazało na satelity, jako preferowane platformy, z prostych i silnych powodów: satelity to najbardziej ekonomiczna technologia w kontekście dotarcia do największej liczby odbiorców ze stabilnym sygnałem nadawczym. Zasięg satelitów przewyższa i nadal będzie przewyższał zasięg platform naziemnych.

Raport zgłębia również najważniejsze modele biznesowe w zakresie usług trwałych, dostępności treści i postrzegania proponowanego standardu HDR.

Pobierz raport, by zapoznać się ze szczegółami wyników banadania.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.