Obserwuj: Eutelsat Polska

Aero-mobilność, ustalenia końcowe

Wpis na blogu   •   Maj 22, 2017 14:23 CEST

Nie jest przesadnym stwierdzenie, iż łączność pokładowa to zagadnienie cieszące się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Linie lotnicze stale ją rozwijają poprzez dedykowane pasażerom aplikacje mobilne i urządzenia, mające zwiększyć zaangażowanie marki, a zarazem zapewnić stabilny dostęp do usług internetowych, zarówno w drodze z domu na lotnisko, podczas odprawy i lotu, a także u celu podróży. Usługi łączności pokładowej rozszerzają się o nowy sektor treści wartości dodanej i usług, które pasażerowie będą mogli wykupić.

  Szacuje się, że dzięki temu, roczne dochody linii lotniczych wzrosną globalnie o 60 mld USD.

W ciągu kolejnej dekady, zasoby komercyjnej floty lotniczej, wyposażonej w mobilne usługi WiFi, mają być dziesięciokrotnie większe. Badania wykazują, że coraz więcej linii lotniczych zapewnia łączność, zarówno w kokpicie, jak i kabinie pasażerskiej, przy użyciu satelitów (źródło: Nprthern Sky Research). Przed rokiem 2025 na rynku ma działać 26,000 mobilnych terminali powietrznych, co w porównaniu do obecnych 2,700 terminali, ma przynieść dostawcom łączności pokładowej dochody wyższe niż 6,5 mld Euro. W ciągu najbliższych 20 lat przewiduje się również rozwój rynku w zakresie danych operacyjnych dotyczących monitoringu stanu floty i operacji powietrznych, co wróży biznes wartości 5 mld USD.

Usługi mobilne, zwłaszcza pokładowe, to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi Eutelsat, które obecnie generują 5% dochodów spółki. Szacuje się, iż w najbliższych latach, dzięki współpracy z nowymi partnerami, innowacjom technologicznym i inwestycjom w zoptymalizowaną infrastrukturę, liczba ta zostanie podwojona.

Zapoznaj się z naszym raportem, by przekonać się jak satelity geostacjonarne wpływają na zmianę usług pokładowych.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.