Obserwuj: Eutelsat Polska

Aero-mobilność, ustalenia końcowe

Wpis na blogu   •   Maj 22, 2017 14:23 CEST

Nie jest przesadnym stwierdzenie, iż łączność pokładowa to zagadnienie cieszące się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Linie lotnicze stale ją rozwijają poprzez dedykowane pasażerom aplikacje mobilne i urządzenia, mające zwiększyć zaangażowanie marki, a zarazem zapewnić stabilny dostęp do usług internetowych, zarówno w drodze z domu na lotnisko, podczas odprawy i lotu, a także u celu podróży. Usługi łączności pokładowej rozszerzają się o nowy sektor treści wartości dodanej i usług, które pasażerowie będą mogli wykupić.

  Szacuje się, że dzięki temu, roczne dochody linii lotniczych wzrosną globalnie o 60 mld USD.

W ciągu kolejnej dekady, zasoby komercyjnej floty lotniczej, wyposażonej w mobilne usługi WiFi, mają być dziesięciokrotnie większe. Badania wykazują, że coraz więcej linii lotniczych zapewnia łączność, zarówno w kokpicie, jak i kabinie pasażerskiej, przy użyciu satelitów (źródło: Nprthern Sky Research). Przed rokiem 2025 na rynku ma działać 26,000 mobilnych terminali powietrznych, co w porównaniu do obecnych 2,700 terminali, ma przynieść dostawcom łączności pokładowej dochody wyższe niż 6,5 mld Euro. W ciągu najbliższych 20 lat przewiduje się również rozwój rynku w zakresie danych operacyjnych dotyczących monitoringu stanu floty i operacji powietrznych, co wróży biznes wartości 5 mld USD.

Usługi mobilne, zwłaszcza pokładowe, to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi Eutelsat, które obecnie generują 5% dochodów spółki. Szacuje się, iż w najbliższych latach, dzięki współpracy z nowymi partnerami, innowacjom technologicznym i inwestycjom w zoptymalizowaną infrastrukturę, liczba ta zostanie podwojona.

Zapoznaj się z naszym raportem, by przekonać się jak satelity geostacjonarne wpływają na zmianę usług pokładowych.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

Agree With Privacy Policy